starcity-dusler-mozaigi

Starcity AVM'de Düşler Mozaiği Sergisi!

AVM Uğurcan Tokay 04.02.2017
JLL tarafından yönetilen Starcity Outlet AVM'de Düşler Mozaiği Sergisi, 2 Mart 2017'ye kadar gezilebilecek.
JLL Türkiye'nin deneyimli kadrosuyla yönetilen Starcity Outlet,  3 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında gerçekleştireceği “Düşler Mozaiği” Sergisi ve Mozaik Atölyesi ile 7'den 70'e tüm ziyaretçilerini antik dünyadan modern zamanlara, büyülü bir yolculuğa davet ediyor. 

Ziyaretçilerin alışveriş merkezlerine dair düşüncelerini yenilikçi adımlarıyla yeniden şekillendiren Starcity Outlet, “Düşler Mozaiği”  ile Anadolu'nun kadim mozaiklerini İstanbul'un merkezine taşıyor. Gaziantep Müzesi, Şanlıurfa Müzesi ve Hatay Müzesi'nin Bilim Sponsoru olarak destek verdiği “Düşler Mozaiği”; kültür ve sanat varlıklarını koruma ve tanıtmaya yönelik misyonuyla, 3 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında bir sosyal sorumluluk projesi olarak bir kez daha hayata geçecek.

“Düşler Mozaiği” sergisi; Starcity Outlet, alt zemin katta 3 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında 10.00-22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Sergi koleksiyonu; Hatay Arkeoloji Müzesi, Zeugma Mozaik Müzesi ve Haleplibahçe Müzesi'nde yer alan mozaikler arasından seçilmiş 12 adet eserin, 70x100 ölçüsündeki yakın kopyalarından oluşuyor. 

Sergilenecek Mozaikler

•    Soteria Mozaiği - Hatay Arkeoloji Müzesi
•    Zenci Balıkçı Mozaiği - Hatay Arkeoloji Müzesi 
•    Apollon Ve Daphne Mozaiği - Hatay Arkeoloji Müzesi 
•    Koç Başları Mozaiği - Hatay Arkeoloji Müzesi 
•    Süleyman'ın Düğümü Mozaiği - Hatay Arkeoloji Müzesi
•    Avlanan Amazonlar Mozaiği (2 Detay)  - Haleplibahçe Müzesi
•    Ktisis Mozaiği - Haleplibahçe Müzesi
•    Çingene Mozaiği - Zeugma Mozaik Müzesi
•    Okeanos Ve Tethys Mozaiği - Zeugma Mozaik Müzesi
•    Geometrik Desenli Oda Tabanı Mozaiği - Zeugma Mozaik Müzesi 
•    Pasiphae-Daidalos Mozaiği - Zeugma Mozaik Müzesi

Çocuklar Atölyeleri ile Mozaik Sanatı Gelecek Nesillere Tanıtılıyor

Çocuklara mozaik sanatını tanıtmak ve kültürel dinamiklerimizi hatırlatmak amacıyla sergi paralelinde mozaik atölyeleri gerçekleştirilecek. Starcity Outlet'te alt zemin kattaki
 aktivite alanında mozaik sanatının tüm aşamalarını eğitmenleriyle birlikte deneyimleyecek olan çocuklar, farklı tekniklerle üretilmiş mozaik taşlar kullanarak dörtgen panoları dekore edecekler ve üç boyutlu mozaik eserler üretecekler. Atölyeler; çocuklarda yaratıcılığı, üretkenliği, farklı ve özgün düşünme yeteneğini desteklemek ve kültür-sanat ile çocuk arasındaki bağı güçlendirmek üzere planlandı. 

Minik ziyaretçilerin tamamen ücretsiz olarak katılabileceği “Düşler Mozaiği” atölye çalışmaları; Şubat Ayı Boyunca her hafta sonu, 14.00-17.45 saatleri arasında, günde 4 seans halinde çocuklarla buluşacak.

starcity outlet avm starcity düşler mozaiği sergisi

AVM